Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Dezenfektan Grubu

Dezenfektanlar, özellikle son yıllarda yaşanan pandemi dönemine de bağlı olarak en önemli ürünlerden birisi haline gelmiş bulunmaktadır. Genel olarak hijyen açısından her zaman dezenfektanların kullanılması büyük önem taşımaktadır. Dezenfektanlar kullanım amacına bağlı olarak çeşitlilik açısından geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır. En çok tercih edilen dezenfektan çeşitleri ise el dezenfektanları olmaktadır.
 
 
Dezenfektanlar sayesinde en iyi şekilde hijyen sağlanabilmekte olup, insan sağlığa zarar veren bakterilerin ve mikropların ölmesi sağlanabilmektedir. Dezenfektan fiyatları ise herkesin bütçesine uygun olan fiyat aralıklarında olmaktadır. Dezenfektan fiyatları boyutuna, özelliklerine ve markalarında göre kendi içlerinde her zaman farklılık göstermektedir.
 

Dezenfektan Çeşitleri Nelerdir?

 
Dezenfektanlar hem kişisel hijyen, hem de çevre hijyeni sağlamak açısından en önemli medikal ürünlerden birisi olmaktadır. Dezenfektanlar kullanım amacına göre pek çok farklı çeşitten oluşmaktadır. Bu bağlamda en çok tercih edilen dezenfektan çeşidi ise el dezenfektanları olmaktadır. Dezenfektan çeşitleri evde ya da dışarıdaki ortamlarda hijyen sağlamak için kullanılan pratik ürünler olmaktadır.
 
 
Dezenfektan çeşitleri arasında özel olarak çocuklar için üretilmiş olan dezenfektanlarda bulunmaktadır. Aynı zamanda bitkisel dezenfektan çeşitleri de, en çok kullanımı tercih edilen ürünlerden olmaktadır. Deznfektan ürünleri ile her zaman sağlıklı bir hijyen anında sağlanabilmektedir. Dezenfektanların hem kokulu, hem de kokusuz olan çeşitleri bulunmaktadır.
 
 
İçerik olarak ise dezenfektanlar; peroksit dezenfektan, actijen dezenfektan, gümüş iyonlu dezenfektan, nano gümüş dezenfektan, hidrojen ve h500 dezenfektan olarak satışa sunulmaktadır. Dezenfektanların ebatları ise kiloluk olan ürünler olmasının yanı sıra, çantada taşımaya müsait olan ufak boy dezenfektan çeşitleri de bulunmaktadır.
 

Dezenfektan Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 
Dezenfektan temizlik ve hijyen amacıyla kullanılan medikal bir ürün olup, hem kirlerden arınmak, hem de bakterileri ve mikropları öldürmek amacı ile dezenfektan kullanılmaktadır. Kişisel dezenfektanların yanı sıra, ortam dezenfektanları da bulunmaktadır. Ortam dezenfektanları yaşama alanlarının hijyenini sağlamak için kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra tıbbi dezenfektan çeşitleri de bulunmaktadır.
 
 
Gündelik hayatta hijyen sağlamak için kullanılan prtaik ürünler olan dezenfektanlar sayesinde, pek çok hastalıktan korunmak mümkün olmaktadır. İnsan sağlığı açısından dezenfektan kullanımına her zaman önem verilmesi gerekmektedir. Özellikle kalabalık olan yaşam alanlarında olası hastalıkları kapmamak için mutlaka el dezenfektanlarının kullanılması gerekmektedir. Alkol bazlı olan el dezenfektanlarını her boyutta bulmak mümkün olmaktadır.
 
 
Bulaşıcı hastalıklardan korunmayı sağlayan el dezenfektanlarının ise mutlaka herkese açık olan ve kalabalık olan yerlerde titizlikle kullanılması lazımdır. Bu ortamlarda dezenfektan kullanmadan önce elle hiç bir besin maddesinin tutulması ve ellerin yüze sürülmemesi gerekmektedir. Bu sayede bulaşıcı hastalıklara neden olan zararlı mikroorganizmaların yayılması önlenmiş olmaktadır. El hijyeni açısından her zaman dezenfektanın kullanılması büyük önem taşımaktadır.
 
 
Alkol bazlı dezenfektanlar sayesinde bakteri ve virüslerin dağılması ve çoğalması pratik bir şekilde önlenebilmekte ve hijyen sağlanabilmektedir. Enfeksiyona bağlı olan hastalıkları dezenfektan kullanımı büyük ölçülerde engellemektedir. Buna bağlı olarak kullanılacak olan eşyaların temizliği ve hijyeni de dezenfektanlar sayesinde kolaylıkla sağlanabilmektedir.
 
 
Günümüzde ise en çok kullanılan dezenfektan çeşitleri cep boy ve çanta boy dezenfektanlar olmaktadır. Dezenfektan kullanılmadığı takdirde zararlı mikroorganizmalardan etkilenmemek için en az yirmi saniye boyunca ellerin su ve sabunla yıkanması gerekmektedir. Her zaman sabun ve su ile el hijyeni sağlanamadığı için alkol bazlı olan el dezenfektanları ile bu iş kolaylıkla yapılabilmekte ve en üst düzeyde hijyen sağlanabilmektedir.
 
Dezenfektan Nerelerde Kullanılmaktadır?
 
 
Dezenfektanlar bütün zararlı mikroorganizmaların yani mikropların ve bakterilerin hemen ölmesini sağlayan ve bu zararlı oluşumların dağılmasını önleyen çok önemli hijyen ürünleri arasında bulunmaktadır. Dezenfektanlar sayesinde hastalık bulaşları önlenebilmektedir. Dezenfektanlarda kullanılan alkol çeşitleri ise genel olarak etil alkol ile izopropil alkol çeşitleri olmaktadır. Dezenfektanların içeriğinde yer alan alkol derecesi ise genel olarak 70 derece ve 90 derece arasında olmaktadır.
 
 
Gün içerisinde ve kalabalık olan yaşam alanlarında, her bireyin mutlaka yanında alkollü el dezenfektanı taşıması ve bunu sık sık kullanması sağlıklarını koruma açısından büyük önem taşımaktadır. Alkollü olan el dezenfektanları arasında en çok tercih edilen ise spreyli el dezenfektanları olmaktadır.
 
 
Spreyli el dezenfektanları gün içerisinde altı ya da on kez kullanılabilmektedir. Dezenfektanların etki süresi ise kullanılan markanın ve ürünün özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bunlara bağlı olarak alkollü olan dezenfektanlar yaşam alanlarında pek çok yerde kullanılabilmekte olup, genel olarak bu yerler şu şekilde sıralanmaktadır;
 
 
  • Alışveriş merkezleri
  • Sağlık merkezleri
  • Yurtlar
  • Okullar
  • Dershaneler
  • İş yerleri
  • Evler
  • Etüt merkezleri
  • Hastaneler
 

Dezenfektanlar enfeksiyon açısından risk taşıyan her ortamda ve insanların kalabalık olduğu her mekanda kullanılması gereken medikal ürünlerdir. Dezenfektanlar sayesinde insanlara hastalıkların bulaşması ve yayılması kolaylıkla önlenebilmektedir. Dezenfektan kullanımında gün içerisinde kullanılan toplu taşıma araçları içerisinde de her zaman dezenfektan kullanılmasına önem vermek gerekmektedir. Dezenfektanlar sayesinde kullanılan eşyaların da dezenfekteleri anında sağlanabilmektedir.
Yükleniyor...