Göz Çevresi Aydınlatıcı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tarih: 15.11.2022 17:22
Göz Çevresi Aydınlatıcı Nedir, Nasıl Kullanılır?
Makyajın en önemli faktörünü göz çevresi aydınlatıcısı oluşturmaktadır. Özellikle göz çevresine hafif aydınlatıcı uygulamak çok daha canlı bir görünüm ortaya koymaktadır.

Makyajın en önemli faktörünü göz çevresi aydınlatıcısı oluşturmaktadır. Özellikle göz çevresine hafif aydınlatıcı uygulamak çok daha canlı bir görünüm ortaya koymaktadır. Genellikle ön plana çıkarılması istenen bölgelerin vurgulanması ve daha ışıltılı bir görünüm kazanması için kullanılan aydınlatıcı mutlaka doğal olarak uygulanmalıdır.


Özellikle göz çevresi aydınlatıcı nedir, nasıl kullanılır? Sorusu kapsamında kişilerin yüz bölgelerinde ortaya çıkarmayı hedefledikleri noktalara aydınlatıcı uygulamaları gerekmektedir. Yüz şekillerine göre değişiklik gösteren aydınlatıcı uygulamaları dudak ürü, gözaltı, gözkapağı, elmacık kemikleri, burun üzeri gibi noktalara uygulanabilir.
Özellikle aydınlatıcı uygulaması yapılırken göz pınarlarından, göz altlarına ve göz kapağına aynı anda uygulama yapılmaması oldukça önemlidir. Böylece doğal ve estetik bir görünüm kazanmak mümkün hale gelir.

Sadece göze değil aynı zamanda kaş bölgesine de aydınlatıcı kullanmak mümkündür kaş altına ve kaş üstüne hafifçe uygulanan aydınlatıcı kaşların daha biçimli durmasını ve ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Mümkün olduğunca göze aydınlatıcı sürerken göz kapağının orta kısmına sürmeye özen gösterilmesi ve göz kapağının dış kısımlarına daha koyu renkli bir göz farı uygulaması çok daha canlı bir görünüm sağlamaktadır.

Göz pınarı aydınlatıcı far uygulaması yaparken kişilerin hafif dokunuşlarla göz pınarına aydınlatıcı uygulaması gerekmektedir. Böylece göz şeklinde daha hacimli ve daha istenen boyuta getirmek mümkündür.

Özellikle yüz bölgesine makyaj yaparken bu bölgenin hedeflenen özellikte olması makyajın çok daha doğal görünmesi için gereklidir. Normal şartlarda göz çevresi bakım kremi kullanarak kişilerin göz çevresinin daha sağlıklı hale ve makyaja daha uygun hale getirmeleri mümkündür.

Göz çevresinde meydana gelen renk eşitsizlikleri, koyu halkalar veya göz altı torbaları makyajın estetik görünümünü olumsuz yönde etkilediği için kişilerin daha fazla makyaj ürünü kullanması ihtiyacı gündeme gelmektedir. Bu noktada Myeksi göz çevresi bakım kremi kullanarak göz çevresinde oluşabilecek olumsuz durumlar engellenerek makyajın daha estetik görünmesi sağlanabilir.

Genellikle gözaltı torbaları, göz kırışıklıkları veya gözaltı halkaları gibi durumların oluşmasını engelleyerek cildin kolajen miktarını arttırmaktan ve böylece daha genç bir görünüm ortaya koymaktadır.
 

Jel Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Jel aydınlatıcı nasıl kullanılır? Sorusu özellikle makyaj tüyosu alanında araştırma yapan bayanlar tarafından sıkça araştırılmaktadır. Makyajda uygulama yapılan ürünlerin doğru noktalara uygulanmış olması hedeflenen doğal görünümü sağlarken doğru noktalara uygulama yapılmaması halinde daha güzel bir görünüm elde etmek beklenirken daha hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkabilir.

Makyajın ana noktası kusurları gizlemek ve yüzde en çok beğenilen ve ön planda durması istenen bölgelerin öne çıkartılması şeklinde gerçekleştirilir. Bu nedenle makyaj uygulaması yaparken kusurların ve ön plana çıkacak olan bölgelerin mutlaka dikkat edilmesi ve uygulama yapılacak olan yüz şekline göre uygulama yöntemi belirlenmesi gerekmektedir.

Bu nedenle jel aydınlatıcı kullanmadan önce kişilerin ilk olarak cilt tiplerini belirlemeleri ve ten rengine göre aydınlatıcı seçimi yapmaları oldukça önemlidir. Genellikle yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin pudra aydınlatıcı kullanmaları önerilirken kuru cilt tipine sahip olan kişiler jel aydınlatıcı kullanmaya daha uygundurlar. cilt tipine sahip olan kişiler ise toz veya stick aydınlatıcı kullanabilirler.

Buğday tene sahip olan kişilerin mümkün olduğunca şeftali veya pembe tonlarında aydınlatıcı tercih etmesi gerekirken beyaz tenli olan kişilerin açık pembe, beyaz veya inci pembesi aydınlatıcı kullanması gerekmektedir. Son olarak esmer tenli kişilerin ise şampanya, bakır veya bronz tonlarında aydınlatıcı tercih etmesi çok daha hoş bir görünüm ortaya koymaktadır.

Likit aydınlatıcı nereye sürülür?


Genellikle likit aydınlatıcılar yüze boyut kazandırmak, canlılık katmak ve ışıltı sağlamak amacıyla tercih edilmektedir.

Gözaltı kapatıcı nasıl sürülür?
Diye merak eden kişiler için ise gözaltı kapatıcıların uygulanması için ilk olarak fondöten uygulaması yapılması ve daha sonra kapatıcının uygulanması gerekmektedir.

Sorusuna cevap olarak ise elmacık kemiklerinin üst bölgesi, çene bölgesi, kaş üstü, kaş 6, burun üzeri, alın kısmı ve göz pınarları verilebilir. aydınlatıcı uygulamaların makyaj süngeri aracılığıyla veya parmak kullanarak hafifçe dağıtılması ve mümkün olduğunca az miktarda kullanılması gerekmektedir.

 

Concealer Nasıl Kullanılır?
 Sorusuna gelecek olursak ilk olarak bu ürünün ne olduğundan bahsetmek gerekmektedir. sivilce izlerinin, gözaltı halkalarının, gözaltı torbalarının veya renk eşitsizliklerin kapatılması için uygulanmaktadır.

Cilt kusurlarını ve renk eşitsizliklerini düzeltmeye yardımcı olan bu ürünler sıvı veya krem formunda satılmaktadır. Bu ürünlerin mutlaka pudra dan önce uygulanması gerekmekte olup yüz bölgesinin farklı noktaları için farklı çeşitleri kullanılabilir.

Kullanımına geçecek olursak bu ürünlerin mutlaka vurgulanmak istenen alan için kapatıcı olarak kullanılması gerekmektedir. Daha sonra yüzün şekil alabilmesi için ters üçgenler çizerek yüze şekil verilmelidir.

Göz kremi ve kapatıcının karıştırılarak kullanılması ise çok daha pürüzsüz bir görünüm ortaya koymaktadır. Son olarak dudakların ön plana çıkarılması hedeflenen makyajda mutlaka dudakların dolgun ulaştırılması için dudakların dış hatlarına kapatıcı ile çizgi çizilmesi gerekmektedir.

İlgili Ürünler
Yükleniyor...