Kaş ve Kirpik Nasıl Dolgunlaşır?

Tarih: 15.11.2022 17:26
Kaş ve Kirpik Nasıl Dolgunlaşır?
Özellikle son dönemlerde kalın kaşlara sahip olmak ve eskiden beri uzun kirpiklere sahip olmak oldukça trend özelliklerdir. Çoğu zaman açık renk kaşlara sahip olan kişilerin kaşları seyrek görünebilir ve bu nedenle de hoş bir görünüm ortaya koyabilir.

Birçok kişinin en çok mustarip olduğu konular arasında kaşlarının ve kirpiklerinin seyrek olması yer almaktadır. Bu noktada seyrek kaş veya kirpiğe sahip olan kişilerin en çok merak ettiği ve araştırdığı konular içerisinde kaş ve kirpik nasıl da olgunlaşır? Sorusu yer almaktadır.

Özellikle son dönemlerde kalın kaşlara sahip olmak ve eskiden beri uzun kirpiklere sahip olmak oldukça trend özelliklerdir. Çoğu zaman açık renk kaşlara sahip olan kişilerin kaşları seyrek görünebilir ve bu nedenle de hoş bir görünüm ortaya koyabilir.

Trend haline gelen kalın kaş ve uzun kirpik için özellikle bayanlar seyrek kirpikler nasıl gürleşir? sorusunun cevabını merak etmektedirler. 

Bu noktada kirpikleri ve kaşları gürleştirmek için uygulanabilecek dermatolojik ürünlerin yanı sıra doğal yöntemlerde bulunmaktadır.
 

Kaş ve Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Ürünleri


Kaş ve kirpik uzatma ve gürleştirme ürünleri noktasında birçok marka çalışma yapmaktadır. Ancak uzun süreli çözümler ve garanti çözümler için seyrek kaç tane ve kısa kirpiklere sahip olan bayanlara Myeksi kaş kirpik serumu dolgunlaştırıcı ve uzatıcı etki ürününü önerebilir.

Sakura çiçeğinden elde edilen bu serum sayesinde 4 haftaya kadar kaş ve kirpiklerde dolgunlaşma görülmektedir. Özellikle bu ürünü kullanan kişiler tarafından yapılan yorumlar doğrultusunda gözle görülür etkinin kısa sürede ortaya çıktığını görmekteyiz.

Ürünün içerisinde yer alan Sakura çiçeği kirpik de bulunan kalojen üretimini arttırırken aynı zamanda formülünde yer alan ve Japon kültüründe güzelliği simgeleyen tsubaki yağıda kaş ve kirpiklerde yağlılık hissi vermeden nemlendirici özellik sağlamaktadır.

Özel ucu sayesinde günde 1 veya 2 kez ve birkaç ay boyunca düzenli olarak kullanıldığı takdirde kaş kirpik serumunun faydasını görmek mümkündü.
 

Kirpikler Nasıl Uzar ve Sıklaşır?

Kaş ve kirpikler yüz güzelliğinin en önemli elemanları arasında yer almaktadır. Özellikle kaşların dolgun ve sıkı olması bakışların daha çekici ve alımlı görünmesini sağlamaktadır. Bu durumda karşıtları veya kirpikleri ince veya seyrek olan kişilerin uygulayabilecekleri çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Kaş ve kirpik uzatma evde uygulanabilecek yöntemler sayesinde kısa sürede hedeflenen sonuca ulaşmak mümkün olsa da dermatolojik olarak önerilen ürünler daha kısa sürede beklenen etkiyi ortaya koymaktadır.

 

Kirpik Uzatma Evde Doğal Yöntemler Nelerdir?

Özellikle doğal yollarla kaş uzatmak uzun bir süre kaşlarının beklenen günlüğe ulaşması için üzerinde işlem uygulanmamasını gerektirmektedir. Ancak günlük hayat içerisinde aktif olarak insanların içerisine girip sosyal deşen kişiler bu süreçte oluşabilecek kötü görünümü istemedikleri için kaç tane düzenli olarak almaktadırlar.

Bu noktada kaşların ve kirpiklerin daha kısa sürede uzayıp sıkılaşan bilmesi için uygulanabilecek bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Kirpik uzatma evde doğal yöntemler içerisinde kullanılabilecek doğal içerikli ürünler şöyle listelenebilir;
  • Hint yağı
  • Zeytinyağı
  • e vitamini
  • soğan suyu
  • vazelin
Özellikle Hint yağı ile kaş ve kirpik uzatmak oldukça kolaydır. Çünkü Hint yağının kan dolaşımını iyileştirici özelliği bulunduğundan kaşların ve kirpiklerin daha hızlı uzaması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bulunan yağ asitleri, vitaminler ve antioksidanlar sayesinde ise kaş kökleri beslenerek kaşların dökülmesi engellenmiş olur.
Sadece birkaç damla Hint yağını parmak ucuna dökerek kaşlara masaj yapıp uygulamanız ve Hint yağını 30 dakika kadar karşınızda bekletmeniz ve ardından ılık su ile durulamanız yeterlidir. Kirpikler için ise eski bir maskara fırçasını veya kulak pamuğunu kullanarak kirpiklerin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

8 günde kirpik uzatma denilince akla gelen en önemli madde zeytinyağı olmaktadır. içerisinde yer alan A ve E vitaminleri sayesinde kaş kökleri beslenir ve kaşların uzaması sağlanır. Bilindiği üzere A d vitamini vücudun doğal yağı olan sebum üretimine yardımcı olmaktadır. Böylece kaşların uzaması daha kısa sürede gerçekleşmiş olur.
kulak pamuğuna veya parmaklarınızı da anlatacağınız birkaç damla zeytinyağını kaş ve kirpiklere hafif hareketleriyle uygulamanız ve birkaç saat beklettikten sonra durulamanız yeterlidir. Günde 1 kez uygulama yapılması yeterli olup sonuç alınana kadar uygulanmaya devam edilmesi gerekmektedir.

E vitamini özellikle saç köklerini güçlendirirken kaş ve kirpik gibi kıl köklerinin güçlenmesine de yardımcı olan önemli bir vitamindir. Bu noktada kişilerin haftada 3 defa kaş ve kirpiklerime masaj yardımıyla E vitamini uygulaması sayesinde seyrek kaşlara ve kısa kirpiklere sahip olan kişilerin kaş ve kirpikleri güçlenip gürleşmektedir.
Vazelin neredeyse tüm cilt problemleri için kurtarıcı bir üründür. Vazelinin faydaları saymakla bitmeyen ip özellikle kaş ve kirpiklerin daha güçlü hale gelmesi hususunda da önemli faydalarından bahsetmek mümkündür.
Her akşam yatmadan önce vazelin yumuşak hareketlerle kaşlara ve kirpiklere uygulanması gerekmekte olup sabahları vazelinin yıkanması gerekmektedir. Böylece düzenli olarak vazelin uygulaması yapıldığında gözle görülür bir uzama ve gürleşme söz konusu olmaktadır.

Son olarak kaş ve kirpiklerin beslenmesi ve gürleşmesi için uygulanabilecek yöntemler içerisinde soğan suyu yer almaktadır. Soğan suyunun içerisinde bulunan kükürt, selenyum, mineraller B vitamini ve C vitamini sayesinde kirpiklerin kısa sürede güçlenmesini sağlamaktadır.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...