Sivilceyi Engelleyen Doğal Sabunlar

Tarih: 21.11.2022 10:41
Sivilceyi Engelleyen Doğal Sabunlar
Doğal içerikleri ve alerjen madde içermemesi sabunların tercih edilme nedenlerinin başında yer almaktadır. Sivilce engelleyici doğal sabunlar şöyledir;

Sivilce ve akne oluşumu özellikle ergenlik dönemi itibariyle bireylerde en sık rastlanan problemler arasında yer almaktadır. Cilt problemleri ve cilt kusurları olarak kabul edilen sivilce ve sivilce izleri zamanla kötü görünüme yol açtığından kişilerde psikolojik olarak da olumsuz etkilere neden olmaktadır.

sivilce birçok farklı faktöre bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi tedavisi için uygulanan yöntemler de bu nedenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak ciddiye alınmasına bağlı olarak ortaya çıkan sivilcelerin sivilceyi engelleyen doğal sabunlar kullanılarak ortadan kaldırılması mümkündür.

Özellikle birçok farklı doğal içerikle üretilen sabunlar ile cilt yüzeyinin düzenli olarak sabah akşam yıkanıp arındırılması sivilce oluşumunun meydana gelmesini önemli ölçüde engellemektedir. Özellikle sivilceyi engelleyen doğal sabunlar içerisinde birbirinden farklı sabun türleri yer almaktadır

 

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Sabun

Yağlı ve sivilceli ciltler için sabun kullanımı yapmak cildin arındırılması ve gün içerisinde çevresel faktörlerin neden olduğu gözenek tıkanıklıklarının ortadan kaldırılması için oldukça etkili ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.
Genellikle gün içerisinde yapılan makyaj veya toz gibi nedenlere bağlı olarak gözeneklerin tıkanması söz konusu olduğundan tıkanmış gözeneklerin içerisinde bulunan yağ dokuları dışarıya çıkamadığı için sivilce oluşumu meydana gelmektedir. Özellikle fazla miktarda sivilce oluşumunu tetikleyen en önemli unsur ise vücutta bulunan yağ dokusunun normalden fazla miktarda olması ve vücudun fazla yağı dışarıya bu yöntemle atması sonucunda sivilce oluşumu daha fazla miktarda meydana gelmektedir.

Aynı zamanda sivilcelerin sıkılması veya bu noktaların yara haline getirilmesi sivilce iz oluşumuna neden olduğundan ve bu sivilce izleri deri de ton farkına sebep olduğundan bireyler tarafından hoş karşılanmamaktadır. Bu nedenle sivilceler ve sivilce izlerini ortadan kaldırmak için dermatolojik birçok yöntem deneyen kişiler aynı zamanda dermatolojik yöntemlerin yanına doğal yöntemlerde beklemektedirler.

 

Sivilceye İyi Gelen Sabun Çeşitlerisivilceye iyi gelen sabun çeşitleri için My eksi markası tarafından üretilmekte olan doğal sabunları tercih edebilirsiniz. Özellikle birçok farklı özle üretilmiş olan bu sabunlar farklı farklı faydalar sunmaktadır. Sivilce için sabun kullananlar tarafından yapılan yorumlarında göz önünde bulundurulması ile bu markaya ait sabunlar oldukça etkili olmaktadır.

Aynı zamanda doğal içerikleri ve alerjen madde içermemesi de bu sabunları tercih edilme nedenlerinin başında yer almaktadır. My eksi sivilce engelleyici doğal sabunlar şöyledir;
 • Doğal Aloevera organik sabun
 • Doğal Defne organik sabun
 • Doğal Isırgan organik sabun
 • Doğal Eşek Sütlü organik sabun
 • Doğal Deve Sütlü organik sabun
 • Doğal Keçi Sütlü organik sabun
 • Doğal Aktif Karbonlu organik sabun
 • Doğal Keçi Sütlü ve Ballı organik sabun
 • Doğal Kostiksiz Meşe Külünden Bıttım sabunu
 • Doğal Çörekotlu sabun
 • Doğal Shea Butter sabun
Bu sabunların içerisinde yer alan A, C ve E vitaminleri sayesinde cilt dokusu yenilenmekte, kolajen üretimi desteklenmekte ve aynı zamanda vücudun doğal yağ deposu olan sebum miktarı de engellenmektedir.

Sabunların özünde birbirinden farklı doğal maddeler kullanılması bu sabunların hem sivilcelere engellemesi hem de vücudun diğer bölgeleri için fayda sağlaması bakımından çeşitlilik göstermektedir. İçerisinde antioksidanlar bulunması sayesinde cilt yüzeyinde bulunan kir, toz, makyaj kalıntısı ve ölü deri gibi faktörler de tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

 

Sivilce ve Lekelere İyi Gelen Sabun

Sivilce ve lekelere iyi gelen sabun türleri ile kişilerin sivilce oluşumunu engellemeleri ve oluşan sivilcelere yok etmeleri mümkündür. Bunun yanı sıra eski sivilcelerden meydana gelen lekelerin veya farklı faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan lekelerin de önemli ölçüde azaltılması doğal sabun kullanımı ile mümkündür. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi birçok farklı madde kullanılarak üretilen doğal sabunlar içerisinde en iyi sivilce sabunu olarak kabul edilen sabunlar şöyledir;
 • kükürtlü sabun
 • kekik özlü sivilce sabunu
 • çay ağacı sabunu
 • bıttım sabunu
 • zeytinyağlı sabun
 • Keçi sütü sabunu
 • limon sabun
Özellikle bu sabunlar içerisinde en çok önerilen 4 tür sabun bulunmaktadır. sivilceler için kullanımı tavsiye edilen doğal sabunu içerisinde en üst sıralarda kükürtlü sabun yer almaktadır. Antiseptik ve anti bakteriyel özelliğe sahip olan bu sabunlar ciltte meydana gelen yağlanmayı azaltarak yağ ve su dengesini meydana getirirler.
Bir diğer sivilce için doğal sabun çeşidi ise bıttım savunu olup bu sabunda en inatçı sivilcelerin bile kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. aynı zamanda sivilce oluşumunu engellediği ve sivilceleri ortadan kaldırabileceği gibi sivilce izlerini de geçirme konusunda oldukça başarılıdır.

Çay ağacı sabunu özellikle mevcut sivilcelerin tedavisi için oldukça faydalı bir ürün olup ciltte meydana gelen lekelerin de tedavisinde kullanılmaktadır.

Son olarak keçi sütünün besleyiciliği sayesinde keçi sütü sabunu kullanımı cilt yüzeyinin onarılmasını ve yenilenmesini sağladığından mevcut sivilcelerin iyileşmesi ve cilt lekelerinin ortadan kaldırılması mümkündür.
Böylece doğal sabun kullanımı yaparak cilt yüzeyinden onarılmasını sağlayabilir ve kötü bir görünüme neden olan sivilceler ile lekeleri kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...