Yaşlanma Karşıtı Krem Önerileri

Tarih: 21.11.2022 11:19
Yaşlanma Karşıtı Krem Önerileri
Cilt yaşlanmasına neden olan faktörler içerisinde yer alan en önemli faktör vücudun belli bir biyolojik yaşı geçtikten sonra kolajen üretimi miktarında azalma meydana gelmesi yanı sıra düzenli ve yeterli olarak C vitamini tüketilmemesi de yer almaktadır.

Yaşlanma karşıtı krem önerileri özellikle ilerleyen yaşlarda meydana gelen yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması için en çok araştırılan konular içerisinde yer almaktadır. Temelde cilt yaşlanması içsel ve dışsal nedenlere bağlı olarak zamanla gelişen ve cildin yapı taşı olan proteinlerin fonksiyonlarını kaybetmesi veya renk değiştirmesi sonucunda ortaya çıkan durumlardır.

Özellikle vücutta bulunan kolajen miktarının azalması vücudun elastikiyetini kaybetmesine, sıvı kaybı görülmesine ve dış görünüşte kırışıklık veya selülit gibi problemlerin meydana gelmesine neden olmaktadır.
Doğal ve önlenemez bir süreç olan yaşlanmanın geciktirilmesi birtakım ürünler sayesinde mümkün olmaktadır. Yaşlanmanın ilk etkileri genellikle cilt dokusu üzerinde görülmeye başlanır ve en çok yüz bölgesinde göz çevresinde meydana gelir. Gözaltı torba oluşumu, kazayağı oluşumu veya yanaklarda sarkma meydana gelmesi gibi durumlar vücuttaki kolajen miktarının azalması ile belirli dönemlerde sıra ile meydana gelmektedir.

Bu durumda birçok kişi ve özellikle de bayanlar bazı besin takviyeleri ve yüzeysel krem takviyeleri kullanarak yaşlanmanın etkilerini geciktirmeyi hedeflemektedirler.

 

En İyi Kırışıklık Giderici KremYaşlanma karşıtı krem önerileri içerisinde özellikle en iyi kırışıklık giderici krem kullananlar tarafından yapılan yorumlar göz önünde bulundurulduğunda doğal kozmetik ürünleri saymak mümkündür.

En iyi kırışıklık giderici krem olarak önerebileceğimiz marka Myeksi tarafından üretilen yaşlanma karşıtı ve bakım kremleri olmaktadır. Bu markanın üretmiş olduğu kremler içerisinde yer alan ürünlere şu örnekleri vermek mümkündür;
  • Yaşlanma karşıtı bakım kremi
  • Cilt dolgunlaştırıcı gündüz bakım kremi
  • Ton eşitleyici/ aydınlatıcı yüz kremi
  • Göz çevresi bakım kremi
  • Anti-aging gece kremi
Bu ürünlerin düzenli olarak kullanılması halinde yaşlanmanın etkileri geciktirilebilir ve böylece erken yaşlanma önlenebilir. Çoğunlukla 30 yaş itibariyle kullanın olması önerilen bu kremlerin hali hazırda kolajen üretimi hala devam eden yaşlarda kullanılması olumsuz etkilere neden olabilir.

Doktorların önerdiği kırışıklık kremleri mutlaka düzenli olarak kullanılmalı ve beklenen etki meydana gelene kadar kremlerin kullanımına ara verilmemelidir. Özellikle vücudun ihtiyaç duyduğu ve eksikliği görülen yapı taşların besin takviyeleri ile içten desteklenmesi ve dıştan da yaşlanma karşıtı bakım kremi kullanarak desteklenmesi oldukça önemlidir.

Böylece kaz ayağı, kaş bölgesindeki kırışıklıklar veya alında meydana gelen kırışıklıklar mümkün olduğu süreç boyunca engellenmiş olur. Botoks etkisi yaratan bu ürünler sayesinde cildin daha gergin ve daha genç görünmesi sağlanarak yaşlanmayı en azından dışsal olarak geciktirmek mümkündür.

 

Cilt Yaşlanmasına Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Cilt yaşlanmasına neden olan faktörler içerisinde yer alan en önemli faktör vücudun belli bir biyolojik yaşı geçtikten sonra kolajen üretimi miktarında azalma meydana gelmesi yanı sıra düzenli ve yeterli olarak C vitamini tüketilmemesi de yer almaktadır.

Bunun yanı sıra yetersiz antioksidan içerikli beslenme ve hiyalüronik asidin yetersiz olarak üretilmesi veya işlevsiz hale dönüşmesi gibi faktörler de cilt yaşlanmasına neden olmaktadır. Özellikle uzun yıllar boyunca koruyucu güneş kremi kullanmadan fazla miktarda güneş ışığına maruz kalan ciltlerde de erken yaşlanma belirtileri görülmektedir.

 

Yaşlanma Karşıtı Krem Ne İşe Yarar?

Yaşlanma karşıtı krem veya bir diğer adıyla anti aging ürünler cilt bakım ürünleri içerisinde en çok tercih edilen ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dermatolojik olarak üretilen ve dermatolojik testleri tamamlayan ürünlerin mutlaka 35 yaş sonrası kullanılmaya başlanması cildin sıkılaşması ve kırışıklıkların oluşmasının engellenmesi için oldukça önemlidir.

Yaş faktörüne göre farklı krem önerileri sunulmakta olup özellikle 35 yaş üstü kırışıklık kremi kullananlar genellikle daha az kolajen miktarına sahip kremleri kullanırken 40 yaş üstü kırışıklık kremi kullananlar ise daha fazla miktarda kolajen ve ek maddelerin yer aldığı ürünleri kullanmaları gerekmektedir.

 

Yaşlanma Karşıtı Krem Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yaşlanma karşıtı krem önerileri olarak vermiş olduğumuz Myeksi marka ürünler içerisinden en uygun yaşlanma karşıtı kremin seçilmesi oldukça önemlidir. Bu hususta yaşlanma karşıtı krem seçerken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde özellikle kişinin cilt tipine doğru belirlemesi ve yaşına uygun kremi tercih etmesi oldukça önemlidir.
Genellikle yaşa göre üretilen bu ürünlerin içerisinde yer alan takviye maddeler yaş faktörüne bağlı olarak görülen eksiklik miktarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle kişilerin seçmiş olduğu yaşlılık karşıtı kremin ilk olarak cilde yoğun bir nem sağlıyor olmasına ve içerisinde besleyici olarak zeytinyağı veya aloe vera gibi nemlendirici maddelerin bulunmasına dikkat edilmelidir.

Aynı zamanda cildi çevre kirliliğine karşı koruyacak ürünlerin tercih edilmesi ve özellikle fazla miktarda sigara içilen ortamlarda bulunan ya da doğrudan güneş ışığına maruz kalan kişiler içinde ihtiyaç duyulan ürünlerin doğru şekilde seçilmesi gerekmektedir.

Yaşlanma karşıtı kremlerin içeriğinde mutlaka B, C ve E vitaminlerinin bulunması ve ek olarak zengin mineral içeriğine sahip olması gerekmektedir. Özellikle göz çevresi için yaşlanma karşıtı krem seçimi yaparken mutlaka kollajen içerikli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece kendiniz için en uygun kremi ilk olarak test uygulaması yaparak belirlemeniz en doğrusudur.
 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...